Aktualności

Szanowni Państwo,

W związku z epidemią, na polecenie wojewody małopolskiego, wójt gminy Zielonki prosi wszystkich mieszkańców, aby nie opuszczali domów i bezwzględnie stosowali się do zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa rządowych przepisów oraz poleceń służb, inspekcji i straży.  O tym, aby pozostawać w domach, będą przez megafon przypominać mieszkańcom druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Zielonki. Stosujmy się do zaleceń. Zostańmy w domu.

ograniczenie przem 1920x810Z powodu epidemii koronawirusa Rząd RP 24 marca wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Informacje o obowiązujących zasadach znajdziecie Państwo pod linkiem: pobierz.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i nieobsługiwaniem interesantów Urzędu Gminy Zielonki do dnia 10 kwietnia br. włącznie, uprzejmie informujemy, że zgłoszenia kandydatów do obwodowych komisji wyborczych można składać w następujący sposób:
1. Można je zostawiać w skrzynce podawczej zainstalowanej się przy drzwiach wejściowych do budynku urzędu od strony parkingu (w przypadku potrzeby uzyskania potwierdzenia złożenia dokumentów uprzejmie prosimy o wskazanie na zgłoszeniu jednoznacznej informacji o treści: proszę o przesłanie potwierdzenia i podanie adresu e-mail lub nr fax-u, na który ma zostać wysłane potwierdzenie).     
2. Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłając je na adres: Urząd Gminy Zielonki, ul. Krakowskie Przedmieście 116 , 32-087 Zielonki (decyduje data wpływu do urzędu).      
3. Można wysłać zgłoszenie w formie  skanu ma adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W takim przypadku oryginał zgłoszenia należy przesłać pocztą tradycyjną na wyżej wskazany adres Urzędu (decyduje data wpływu na skrzynkę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Zgłoszenia będą przyjmowane najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2020 roku do godziny 15.00.

Czytaj więcej: Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji...

ZTP MPKSzanowni Pasażerowie,

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą czasu z zimowego na letni w nocy 28/29.03.2020 r. (sobota/niedziela) komunikacja nocna będzie funkcjonować według poniższych zasad:

- linia 917 - kurs z Górnej Wsi z godz. 2:17 zostanie wykonany o godz. 3:17;
- linia 937 - kurs z Owczar Pętli z godz. 2:16 zostanie wykonany o godz. 3:16.

W związku ze stanem epidemii spowodowanej koronawirusem zapadła decyzja o przedłużeniu do dnia 10 kwietnia wyłączenia bezpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Gminy Zielonki. Prosimy kontaktować się z urzędem tylko telefonicznie i za pomocą maili: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz poprzez e-puap.
Przypominamy, że przy wejściu do budynku urzędu od strony parkingu umieszczona została Skrzynka Podawcza, w której można pozostawić, w sprawach niecierpiących zwłoki, wnioski/podania/dokumenty w formie papierowej. W przypadku potrzeby uzyskania potwierdzenia złożenia wniosku/podania/dokumentu, uprzejmie prosimy o wskazanie w jego treści jednoznacznej informacji o treści: proszę o przesłanie potwierdzenia, i podanie adresu email lub nr fax Wnioskodawcy. Potwierdzenie złożenia zostanie przesłane na wskazany adres email w formie skanu lub formie papierowej na nr fax.
Za utrudnienia przepraszamy

MEN banerCzasowe zawieszenie zajęć w szkołach i przedszkolach zostało przedłużone do 10 kwietnia 2020 r.

Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. - pobierz plik
Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - art. 30b - pobierz plik i uzasadnienie do rozporządzenia - pobierz plik
Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - art. 30c - pobierz plik i uzasadnienie do rozporządzenia - pobierz plik

drogaSzanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Zielonki,
20 marca 2020 r. Rząd RP wprowadził w Polsce stan epidemii spowodowany koronawirusem. W dalszym ciągu zatem sytuacja obliguje nas do zachowania szczególnej troski o nasze zdrowie, zdrowie naszych bliskich i innych osób. Zajęcia w szkołach są zawieszone do Świąt Wielkanocnych, wiele osób decyduje się na pracę w domu, by zminimalizować kontakty i możliwość zarażenia. Apelujemy o to, by pozostać w domu, jeśli to tylko możliwe, a decydować się na wyjście tylko wtedy, gdy to niezbędnie konieczne. Zrobić zakupy również można pojedynczo i na co najmniej kilka dni. Place zabaw i tereny rekreacyjne w naszej gminie zostały zamknięte, by uniknąć gromadzenia się na nich. Ale jeśli możemy, to w ogóle ograniczmy wychodzenie poza swoją nieruchomość, nie gromadźmy się również na trasach spacerowych, bo przestają one wtedy być odludne i bezpieczne. Kto może, niech korzysta ze swojego tarasu czy ogródka. Takie odpowiedzialne zachowanie, miejmy nadzieję, przyczyni się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, co jest obecnie przedmiotem starań nas wszystkich. Wszystkie zalecenia służb sanitarnych o ograniczeniu kontaktów i zachowaniu wzmożonych zasad higieny prosimy traktować bardzo poważnie.

logoMetropoliaStowarzyszenie Metropolia Krakowska  rozpoczęło rekrutację do zespołu zarządzającego partnerskim projektem gmin pn. EKO-TEAM. Ma on na celu stworzenie sieci 44 ekodoradców w gminach krakowskiego obwarzanka, których praca skupi się wokół doradztwa na rzecz wdrażania działań o wartości ok. 48 mln euro. Do pracy w biurze Metropolii poszukuje się 4 osób w tym: koordynatora projektu, 2 członków zespołu oraz osoby odpowiedzialnej za kwestie rozliczeniowo-finansowe. Informacje dotyczące szczegółów poszczególnych rekrutacji, w tym wysokości wynagrodzenia znajdziesz tutaj.

W związku z pandemią koronawirusa, z dniem 16 marca 2020 r. wstrzymana zostaje kwalifikacja wojskowa.  Wszystkie wezwania wydane przez Wójta Gminy Zielonki, do stawienia się do kwalifikacji wojskowej tracą ważność.  Prosimy o rozpowszechnienie informacji szczególnie wśród mężczyzn rocznika 2001.

kompostowanie2Szanowni Państwo,
Zamknięcie z powodu epidemii koronawirusa Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w gminie Zielonki zrodziło pytanie, co zrobić ze skoszoną trawą. Pragniemy zaapelować do Państwa o zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji. Najważniejsze w tym czasie jest zadbanie o bezpieczeństwo i zdrowie ludzi, dlatego zapadają decyzje mające na celu ograniczanie bezpośrednich kontaktów oraz potencjalnych skupisk ludzkich. W kontekście sytuacji zagrożenia zdrowia i życia koszenie trawnika schodzi na plan dalszy, tym bardziej, że okres wegetacji roślin dopiero się zaczyna.
Sytuacja, kiedy w większości zostajemy w domu i mamy więcej czasu staje się też okazją do tego, by zwolnić, zatroszczyć się o bliskich, a może i przy okazji wdrożyć zachowania proekologiczne. Bardzo wielu mieszkańców naszej gminy ma już przydomowe kompostowniki, do wzięcia z nich przykładu zachęcamy. Dla chętnych udostępniamy instrukcję: link.
Jeśli mimo wszystko nie zdecydują się Państwo na kompostowanie prosimy o przechowanie tych odpadów do czasu otwarcia punktów. Miejmy nadzieję, że stanie się to najszybciej jak to będzie możliwe. O terminach będziemy Państwa informować.

Bibice B26 marca wykonawca sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Brzozowej w Bibicach zamierza rozpocząć roboty związane z odtworzeniem nawierzchni asfaltowej. Prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania ul. Brzozowej z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Sezamkową. Należy się liczyć z czasowymi utrudnieniami w dojazdach do posesji oraz ruchu pieszym w godzinach od 7.00-15.00 oraz całkowitym zamknięciem drogi w dniu asfaltowania 30.03.2020 r. (poniedziałek). Podane przedziały czasowe mają charakter orientacyjny.
Numer kontaktowy do przedstawiciela wykonawcy na budowie: 693-338-066 / 663-348-989. Numer kontaktowy do inspektora nadzoru inwestorskiego: 534-744-494.
Zadanie związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bibice jest realizowane w ramach projektu "Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki - IV etap" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Drodzy Mieszkańcy z uwagi na szczególną sytuację spowodowaną COVID-19 informujemy, że od 24.03.2020 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach uruchomił adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na który osoby oczekujące pomocy mogą przesyłać swoje wnioski.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło platformę przeznaczoną dla obywateli, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej znajdującymi się na terenie danego województwa: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych. W związku z powyższym dyżur w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zielonkach pod wskazanym na platformie numerem telefonu: 12 627-33-00, będzie pełniony każdego dnia w godzinach 7.30 – 19.00, w celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

DSC06483Szanowni Państwo, w najbliższym, trudnym do oszacowania, czasie z powodu epidemii koronawirusa nie odbędzie się wiele zaplanowanych i oczekiwanych imprez i spotkań. Nie ominęło to również dorocznego Gminnego Przeglądu Pucheroków, który musiał zostać odwołany tego roku i w najbliższą Niedzielę Palmową 5 kwietnia się nie odbędzie.

Najbezpieczniejszą formą kultywowania tej pięknej tradycji będzie poświęcenie jej trochę czasu w zaciszu domowym. Będziemy Wam w tym i przyszłym tygodniu przybliżać pucherokową tradycję on line na stronie www.ckpir.zielonki.pl, na FB CKPiR oraz instagramie. Zapraszamy do zaglądania.

Trwa również konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży: link, termin oddania prac zostaje przedłużony, poczekamy na nie do końca maja. Dbajcie o profilaktykę antywirusową, zostańcie w domu, zaglądajcie na nasze strony.

Marek Płachta

Dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach

powietrzePrzypominamy Państwu, że jeszcze do 10 kwietnia można zgłaszać uwagi do przyjętego przez Zarząd Województwa Małopolskiego projektu Programu ochrony powietrza dla Małopolski. Ze względu na pandemię koronawirusa konsultacje odbywają się wyłącznie za pośrednictwem Internetu i poczty tradycyjnej. Z treścią projektu Programu Ochrony Powietrza można zapoznać się pod adresem: https://powietrze.malopolska.pl/aktualizacja-programu-ochrony-powietrza/. Opinie i uwagi do projektu można przesyłać do 10 kwietnia br. za pomocą formularza internetowego, dostępnego pod adresem: https://powietrze.malopolska.pl/konsultacje. Więcej: link.

ZTP MPKZarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuję, że od dnia 23.03.2020 r. (poniedziałek) zostaną wprowadzone ograniczenia w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Ograniczenia linii aglomeracyjnych:

- sobotnie rozkłady w dzień powszedni dla linii:

201, 204, 211, 213, 214, 215, 219, 221, 223, 224, 225, 227, 229, 233, 234, 237, 239, 240, 244, 247, 249, 254, 257, 259, 260, 264, 267, 269, 270, 274, 277, 280, 287, 297, 304, 773.

- sobotnie rozkłady w dzień powszedni z dodatkowymi kursami w godzinach wczesnoporannych:

203, 243, 253, 263, 273, 283, 301.

- zawieszenie linii 207, 217, 250, 314.

- pozostałe linie bez zmian,

- linie nocne bez zmian.

Pełna informacja tj. zawierająca również zmiany na liniach miejskich zostanie opublikowana dziś na stronie kmkrakow.pl (informacja poniżej)


Czytaj więcej: Ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji aglomeracyjnej

W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego koronawirusem zapadła decyzja o czasowym wyłączeniu bezpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Gminy Zielonki od 16 do 25 marca 2020 r. W najbliższych dniach prosimy kontaktować się z Urzędem Gminy Zielonki tylko telefonicznie i za pomocą maili: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz poprzez e-puap.

UWAGA!!!

W związku z czasowym wyłączeniem bezpośredniej obsługi mieszkańców w dniach od 16 do 25 marca 2020 r. przy wejściu do budynku Urzędu Gminy Zielonki od strony parkingu umieszczona została Skrzynka Podawcza, w której można pozostawić, w sprawach niecierpiących zwłoki, wnioski/podania/dokumenty w formie papierowej. W przypadku potrzeby uzyskania potwierdzenia złożenia wniosku/podania/dokumentu, uprzejmie prosimy o wskazanie w jego treści jednoznacznej informacji o treści: proszę o przesłanie potwierdzenia i podanie adresu email lub nr fax Wnioskodawcy. Potwierdzenie złożenia zostanie przesłane na wskazany adres email w formie skanu lub formie papierowej na nr fax.
Za utrudnienia przepraszamy

Wójt Gminy Zielonki
Bogusław Król